Австралия постигна категоричен успех с 4:0 в контролата срещу Чехия, която се игра в Санкт Пьолтен, Австрия.

Първото опасно положение в срещата бе в 22-та минута пред вратата на Австралия. Антонин Барак бе изведен на добра позиция, но стреля над напречната греда.

Австралия поведе в резултата в 32-та минута, когато Роби Крузе подаде към Матю Леки, който не пропусна да вкара.

Австралия удвои своята преднина в 54-та минута, когато Андрю Набът се възползва от много груба грешка в защитата на Чехия и вкара за 2:0.

Аарън Моой демонстрира чудесен поглед в 72-та минута, когато подаде към Матю Леки, който вкара за 3:0.

Якуб Югаш си отбеляза автогол в 80-та минута и по този начин преднината на Австралия нарасна на четири гола.

Австралия се изправя срещу Франция, Дания и Перу в група C на Световното първенство.

На 9 юни е последната контрола на тима преди старта срещу Унгария.