Мексико победи с 2:1 като гост срещу САЩ в квалификационен мач за Мондиал 2018 от зона КОНКАКАФ. Рафаел Маркес реализира решителния гол с глава в 89-ата минута, за да осигури първа победа за "ацтеките" в САЩ в световна квалификация от 1972 година насам.

Мигел Лаюн изведе гостите напред в резултата след 20 минути игра, но четири минути след почивката Боби Ууд изравни. Домакините доминираха след почивката, но не успяха да реализират нов гол в мексиканската врата.

37-годишният Маркес реализира своя 17-ти гол с националния отбор, правейки добавка след изпълнение на корнер от страна на Лаюн в последните секунди на двубоя в Кълъмбъс, щата Охайо. Карлос Салседо получи втори жълт и червен картон в самия край и Мексико завърши срещата в намален състав.

В другите мачове Коста Рика победи като гост с 2:0 срещу Тринидад и Тобаго, докато Панама надигра Хондурас с 1:0.

Това беше първи кръг от финалната квалификационна фаза в зона КОНКАКАФ, а първите три отбора в класирането печелят право на участие на световния шампионат в Русия през 2018 година. Класиралият се на четвърта позиция тим ще играе плейоф./БТА