Отборите на Казахстан и Румъния не излъчиха победител в мача квалификация за Модниал 2018. Срещата от третия кръг на Група Е завърши при 0:0.

С прибавената точка Румъния събра актив от 5 и е лидер преди изиграването на останалите срещи от потока. Казахстан пък е пети с 2 пункта.

Българският футболист на Лудогорец Козмин Моци се появи на терена като резерва в 26-ата минута, заменяйки контузения Григоре.

Домакините от Казахстан владееха повече топката, но за сметка на това гостите създадоха по-чистите положения. Въпреки това, северните ни съседи не съумяха да отбележат попадение.

На няколко пъти румънците застрашиха противниковата врата през първата част. Станчу се оказа в центъра на добри положения, но стражът на Казахстан Покатилов отрази.

Добра ситуация се разкри пред Казахстан в 21-ата минута. Дмитрий Шомко опита извеждащ пас, но бе маркирана засада

След почивката, в 61-ата минута Адриан Попа получи добро подаване от Марин, стреля, но Покатилов отрази.

В 70-ата минута Куат излезе на нелоша позиция, шутира, но в аут. В заключителните минути казахстанците се задържаха по-трайно в половината на гостите, но удари на Логвиненко и Ахметов не намериха целта.

Малко преди последния съдийски сигнал Козмин Моци опита извеждащ пас, но бе маркирана засада.