Националният отбор на Иран беше един от най-рано класиралите се отбори на Световното първенство в Русия, но показа, че ще действа в пълна концентрация и в подготовката за форума. Това си пролича и в първата контрола след класирането.

Персите надделяха с 2:1 над друг участник на форума догодина - Панама. Този мач се реши само за едно полувреме, като послужи и на двамата селекционери да използват различни тактически варианти.

Иранците започнаха със състава, който най-вероятно ще ги представя в Русия. И затова бързо поведоха с 2:0. Първо Ашкан Дежага откри от дузпа в 16-та минута, а само три минути след това Саман Годос от приятната изненада в Лига Европа Йостерсунд удвои.

Панамците обаче показаха зъби и не се предадоха след тази ранна негативна за тях развръзка. Те намалиха на 1:2 след точно изпълнена дузпа от Габриел Торес в 38-та минута. При този резултат приключи и мачът, чието качество спадна след почивката заради множеството смени.