Япония се класира за световното първенство в Русия догодина, след като победи с 2:0 Австралия и спечели квалификационна група "Б" на зона Азия кръг преди края на надпреварата.

"Самураите" са четвъртият класирал се отбор за Мондиала, като до момента сигурни участници са още домакинът Русия, Бразилия и Иран. Японците спечелиха срещата с Австралия с голове на Такума Асано в 41-та минута и на Юсуке Идегучи в 83-та.

За австралийците пък остава надеждата Япония да не се отпусне в последната квалификация срещу Саудитска Арабия и същевременно да победят Тайланд, за да вземат втората квота от група "Б".

Дори и да не успеят, австралийците ще получат нов шанс в четвъртия квалификационен рунд на зона Азия. Иран спечели група "А", а за второто място се борят Република Корея, Узбекистан и Сирия.