Наследникът на Прандели ясен след Общото събрание на италианската федерация
Наследникът на Прандели ясен след Общото събрание на италианската федерация

Новият национален селекционер на Италия, който ще наследи поста от подалия оставка Чезаре Прандели, ще бъде обявен през август. На общо събрание на федерацията, което е насрочено за 11-и август, трябва да бъде избран и нов президент на футболната федерация на страната (FIGC). Необичайната активност в италианския футбол през летните месеци се налага заради оставката на президента на централата Джанкарло Абете, продиктувана от провала на националния отбор на Световното първенство. Италианците победиха единствено аутсайдера в група D Англия и отпаднаха от елиминациите.

Веднага след това една от най-важните задачи на новото ръководство на италианския футбол ще бъде назначаването на треньор на националния отбор, тъй като европейските квалификации започват на 9-и септември. Българският национален отбор по футбол е съперник на адзурите в група Н по пътя към Евро 2016, но играе два пъти с тях догодина.

Първият кандидат за мястото на Абете е Карло Тавекио, до момента президент на Аматьорската лига на Италия. За поста национален треньор пък претендират Роберто Манчини, чиито шансове се оценяват като най-големи, както и Лучано Спалети и Масимилиано Алегри.