Олимпиакос достигна до финалния двубой в тазгодишната кампания в турнира Лига на конференциите. Това се случи, след като грандът от южната ни съседка се разправи по категоричен начин с английския Астън Вила и с общ резултат 6:2 ще играе в последния двубой. В реванша, провел се в Пирея, Олимпиакос взе чист успех с 2:0 след две попадения в двете полувремена от Аюб Ел Кааби и по този начин ще се опитат да вземат първи европейски трофей в своята история.

На финала Олимпиакос ще се изправи срещу Фиорентина, но прелюбопитен факт е, че финалният двубой ще се играе в Атина. Стадион „Агия Софа“ ще приеме последния дуел в турнира, като арената е дом на големия съперник – АЕК Атина, а дистанцията между „Йоргос Караискакис“ и стадиона на „жълто-черните“ е 14 километра.

Астън Вила пък не можа да превъзмогне себе си и не успя да обърне хода на събитията след първия мач на „Вила Парк“, загубен причудливо с 2:4. В двата мача пък Ел Кааби се отчете с цели пет гола във вратата на отбора, ръководен от Унай Емери.

Олимпиакос vs Астън Вила

източник: sofascore.com

Британците започнаха да натискат от самото начало, което се и очакваше поради пасива, който трябваше да наваксват. В петата минута Диаби центрира отлично отляво към Оли Уоткинс, но Ретсос изпревари нападателя на бирмингамци и изби в корнер. Още в 11-ата минута обаче Аюб Ел Кааби вкара четвърти гол на "виланите" в тази елиминация. Това стана факт, след като №9 на тима от Пирея беше намерен в наказателното поле на англичаните след пас от Кини и Ел Кааби с десния прати топката във вратата на Мартинес.

В 25-ата минута Цолакис направи спасяване след удар от далечно разстояние на Дъглас Луис. Четири след това Астън Вила имаше страхотен шанс за гол. Леон Бейли проби и даде пас вляво към Муса Диаби, който стреля, но Цолакис блокира. След паса към Бейли беше ритнат лошо и реферът посочи фал пред наказателното поле на Олимпиакос и даде ъжлт картон на Родиней.

БТА
51 снимки

В добавеното време на първата част Леон Бейли отправи изключително тежък шут посока вратата на Цолакис, ала гъркът интуитивно изби в ъглов удар. Пет минути след началото на втората част Уоткинс засече с глава центриране на Бейли, но топката премина на сантиметри над вратата.

В 59-ата минута домакините имаха много добър шанс, след като Ел Кааби про отляво, но в решаващия момент пресили паса си към Хезе. В 78-ата Ел Кааби наниза гол във вратата на Вила след дълъг пас от вратаря, но попадението беше отменено, тъй като нападателят беше зад гърба на отбраната на "виланите". След дълго преразглеждане от реферския състав обаче се установи, че позицията на №9 на Олимпиакос е покрита и голът беше зачетен.

До края на срещата темпото беше леко, тъй като гърците решиха тази елиминация и сега предстои яростен сблъсък с италианския Фиорентина.

FT / ОЛИМПИАКОС - АСТЪН ВИЛА 2:0 (4:2 в първия мач)

1:0 Ел Кааби 11', 2:0 Ел Кааби 78'

Стадион: "Йоргос Караискакис" (Пирея, Гърция)

Рефер: Феликс Цвайер (Германия)

Олимпиакос (4-2-3-1): 88. Константинос Цолакис - 23. Родиней, 45. Панайотис Ретсос, 16. Давид Кармо, 18. Кини - 8. Висенте Ибора, 32. Сантиаго Есе - 7. Костас Фортунис (К), 6. Чикиньо, 56. Даниел Поденсе - 9. Аюб Ел Кааби

Резерви: 1. Александрос Пахалакис, 99. Атанасиос Пападудис - 5. Андре Орта, 11. Юсеф Ел-Араби, 15. Сотирис Александропулос, 19. Йоргос Масурас, 20. Жоао Карвальо, 22. Стеван Йоветич, 65. Апостолос Апостолопулос, 70. Василейос Прекатес, 74. Андреас Нтой

Треньор: Хосе Луис Мендилибар

Астън Вила (3-4-3): 1. Емилиано Мартинес - 4. Езри Конса, 3. Диего Карлос, 14. Пау Торес - 2. Мати Кеш, 7. Джон МакГин (К), 6. Дъглас Луис, 12. Люка Дин - 31. Леон Бейли, 11. Оли Уоткинс, 19. Муса Диаби

Резерви: 18. Джо Гауци, 25. Робин Олсен - 17. Клеман Ленгле, 24. Джон Дюран, 29. Кайне Кеслер Хайден, 47. Тимоти Ироегбунам, 66. Травис Патерсон, 69. Финли Мънроу, 71. Омари Келиман, 72. Кадан Йънг