Фиорентина е част от четвъртфиналите в Лигата на конференциите. По-късно днес, „виолетовите“ ще научат своя опонент в следващата фаза на надпреварата, но в тима от Флоренция определено останаха доволни след елиминирането на Макаби Хайфа. И макар че израелския гранд бе преодолян по доста труден начин от „ла виола“, за Винченцо Италиано и компания най-важен е прогресът сред най-добрите 8 в турнира. Наставникът не скри задоволството след класирането на Фиорентина напред и похвали играчите за добре свършената работа.

„Още след изтеглянето на жребия, за нас най-важно бе да продължим към четвъртфиналите и ние го сторихме. Бяха два доста трудни мача и ако човек погледне общия резултат, а той е 5:4 за  Фиорентина, ясно се вижда, че се изиграха изключително равностойни сблъсъци и трябваше да се потрудим доста, за да си свършим работата. Щастлив съм, че през месец март все още участваме в 3 турнира и ще се борим докрай за нашите цели. Оттук нататък в Лигата на конференциите останаха само  силни отбори и смятам, че в четвъртфиналната фаза ни очаква сериозно предизвикателство. Едва ли можем да си избираме опоненти, при положение, че навлизаме в решителните фази на надпреварата, но ние желаем да вдигнем трофея накрая и ще дадем всичко от себе си, за да достигнем отново до финала и този път  да сме крайни победители“, каза Италиано.