Лацио сдаде второто място в Серия А, след като завърши 1:1 при гостуването на Аталанта в мач от 34-я кръг на италианското първенство.

Лацио започна много силно мача и в 6-та минута след удар на Балде Кейта топката срещна левия стълб на вратата на Спортиело.

Федерико Маркети се наложи да отразява удари на Джулио Милиачо и на Маурисио Пиния в 15-та и 18-та минута.

Аталанта поведе в резултата в 49-та минута, когато след центриране в наказателното поле Лацио Джузепе Биава засече топката с глава и я изпрати във вратата на Маркети.

Лацио изравни резултата след много красиво изпълнение на Марко Пароло в 78-та минута.

След това равенство Лацио остана на трета позиция с 63 точки и изостана на една от своя голям градски съперник Рома, който е втори с 64 точки. Аталанта е на седемнайсто място с 33 точки.

Фиорентина записа важна победа с 3:1 при домакинството си на Чезена и „виолетовите“ се изкачиха на пето място в класирането.

Интер отново не успя да запише победа и завърши 0:0 при домакинството си на Киево.

Верона загуби с 0:1 като домакин от Удинезе.