Наполи разби Палермо с 5:0 у дома и се класира за осминафиналите на Купата на Италия. Два гола за успеха на южняците на "Диего Армандо Марадона" вкара Сирил Нгонге, а по веднъж се разписаха Давид Нерес, Жуан Жезус и Скот МакТоминей. Сициалианският клуб завърши срещата с човек по-малко, след като Альоша Вашич беше изгонен в 59-ата минута.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Възпитаниците на Антонио Конте стартираха срещата много силно и поведоха още в 7-ата минута. Тогава Нгонге се възползва от асистенция на Джакомо Распадори и изравни резултата. Пет минути след това белгиецът удвои след подаване на Станислав Лоботка.

В 42-ата минута Жуан Жезус сложи точка на спора с трето попадение.

През второто полувреме Наполи реализира още два гола. Малко преди да измине час игра Палермо остана с човек по-малко, след като Альоша Вашич получи директен червен картон. В 70-ата минута Давид Нерес вкара за 4:0.

Крайният резултат оформи резервата Скот МакТоминей в 77-ата минута след подаване на Ромелу Лукаку.