Отборът на Аталанта стигна много трудно до равенството срещу Болоня в мач от 6-я кръг на италианската Серия А.

Домакините от Болоня, които почти цяло полувреме играха с човек по-малко на терена, имаха предимство в резултата то последната минута на срещата, когато допуснаха попадение.

Резултатът в мача бе открит от Сантяго Кастро в първата минута след подновяването на играта през второто полувреме. Само няколко по-късно обаче, Джон Лукуми бе пратен преждевременно под душовете с директен червен картон.

Това допълнително усложни ситуацията за домакините, които обаче умело пазеха преднината си до последната минута на срещата. Именно тогава появилият се от пейката Лазар Самарджич оползотвори усилията на своите съотборници, реализирайки за крайното 1:1.

Аталанта остава на деветата позиция във временното класиране с актив от седем точки – толкова, колкото има и днешният съперник Болоня, който е десети в таблицата.