Каляри победи Парма като гост с 3:2 в двубой от 6-я кръг на Серия А. Головете за гостите бяха дело на Надир Дзортеа, Разван Марин и Роберто Пиколи, а за домакините точни бяха Денес Ман и Ернани от дузпа. Двубоят бе сравнително равностоен, като Парма имаше повече притежание на топката и повече удари към противниковата врата, но липсваше ефективността.

През първото полувреме гол на Каляри бе отменен, след като бившият защитник на Евертън Йери Мина бе в засада. В края на срещата имаше огромна драма, след като в 87-а минута Ернани направи 2:2 от дузпа, но секунди след това Роберто Пиколи успя да донесе трите точки на своя отбор след асистенция на Джанлука Гаетано. След този успех Каляри успя да запише първа победа за сезона и е на 17-о място с пет точки, докато Парма е със същия точков актив, но с по-добри показатели на 15-а позиция в класирането.

За Каляри предстои много тежко гостуване на Ювентус, а Парма ще гостува на Болоня.