Милан записа трета поредна победа в Серия А. "Росонерите" надвиха с 3:0 у дома Лече. Двубоят беше от шестия кръг на Серия А. Головете на възпитаниците на Пауло Фонсека паднаха в края на първото полувреме. В 38-ата минута Алваро Мората откри, а две по-късно Тео Ернандес удвои. Крайният резултат оформи Кристиян Пулишич в 43-ата минута. Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като Давиде Бартезаги беше изгонен 10 минути преди края.

С успеха Милан събра 11 точки и излезе на второ място във временното класиране. Лече е 17-и с пет пункта.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Двубоят започна с по-активни действия на гостите, които обаче трудно затрудняваха Майк Менян. "Росонерите" поведоха в 38-ата минута. Тео Ернандес центрира към далечната греда от пряк свободен удар, а Алваро Мората с глава вкара за 1:0.

Две минути след това Рафаел Леао изведе Тео Ернандес отляво, а франският национал от малък ъгъл не остави шансове на вратаря за 2:0.

Лече допусна и трети гол до края на полувремето, Домакините спечелиха топката в полето на съперника. Мората бе изведен в наказателното поле, а той я предостави на Ейбрахам, който уцели гредата. Топката отново стигна до англичанин, като този път вратарят отрази изстрела. Кълбото обаче се озова в Пулишич и той вече не сбърка.

През втората част "росонерите" намалиха оборотите, а в 80-ата минута останаха с човек по-малко. Тогава младият защитник Давиде Бартезаги беше изгонен с директен червен картон.