Реал Сосиедад победи с 3:0 гостуващия Валенсия в мач от осмия кръг на испанската Ла Лига.

И двата отбора влязоха в мача с актив от по едва пет точки, разделяйки местата точно над и под чертата на изпадащите, но много по-подготвени за сблъсъка се оказаха домакините.

Баските успяха да поведат още в осмата минута чрез Такефуса Кубо, а след гола спокойно контролираха играта. Тяхното преимущество кристализира във втори гол обаче чак в 80-ата минута, когато точен бе младият исландец Ори Оскарсон.

20-годишният Оскарсон намери време да вкара и още един гол, което се случи в добавеното време на мача и оформи крайното 3:0.

С успеха Реал Сосиедад събра 8 точки и се изкачи на 14-о място в класирането. Валенсия е на 18-а позиция с едва 5 точки.