Отборът на Комо обърна Аталанта в последния мач от 5-ия кръг на италианското първенство, за да се поздрави с крайния успех с 3:2 като гост.

Давиде Сапакоста даде тон на срещата с попадение в 18-ата минута, което беше крайно недостатъчно за домакините. След почивката всичко се промени на терена в полза на тима, воден от Сеск Фабрегас.

Изравнителното попадение дойде в 46-ата минута чрез бразилския нападател Габриел Стрефеца. Сеад Колашинац си вкара автогол, а Алиу Фадера се разписа за 3:1.

Извън отреденото допълнително време Аталанта получи право да изпълни дузпа. Адемола Лукман прати топката отдясно покрай протегнатата ръка на Емил Аудеро за крайното 3:2.

В класирането Комо отлепи от опасната зона, като вече има 5 точки след победа, две равенства и две загуби. Аталанта е 12-а позиция само с един пункт повече. Лидер в Италия е Торино с 11.