Българският национален отбор допусна втора поредна загуба в световните квалификации, след 0:3 от Швеция при гостуването в Скандинавия.

Футболистите на Петър Хубчев изиграха страшно безидеен мач, и допуснаха отново три попадения във вратата си, и вече имат инкасирани 10 само за три срещи от началото на кампанията.

В СНИМКИ: Швеция - България

Шведският отбор използва всичките си силни страни и защитата на нашия тим бе под постоянен обстрел. Добрите изяви на Владислав Стоянов предотвратиха и по-сериозно поражение. Единствените възможности за България се откриха пред Ивелин Попов, една през първото полувреме, между двата гола за Швеция, и една през второто.

Ола Тойвонен, Оскар Хилемарк и Виктор Линдельоф вкараха головете за Швеция.

България продължава да няма вкаран гол срещу Швеция вече 23 години, когато за последно на "Тре Конур" вкара Христо Стоичков.

За трета поредна среща между двата тима, резултатът е 3:0 в полза на Швеция, след като при такъв резултат приключиха и двете световни квалификации през 2005-та.

Петър Хубчев: За 4 минути загубихме мача

Ивелин Попов: Аз съм длъжникът

Светослав Дяков: Няма друга рецепта освен работа

Владислав Стоянов: Неприятно е да загубиш, и то с такъв резултат

След останалите резултати от третите мачове в група А, България остана на четвърто място, с трите точки от Люксембург.

Франция се наложи с 1:0 при гостуването на Холандия в дербито на вечерта, а единствения гол беше дело на Пол Погба. Франция вече има 7 точки, колкото имат и шведите. Холандците са с 4. Беларус и Люксембург поделиха по една точка, след като завършиха 1:1.

На 13 ноември България приема Беларус, от 19.00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Страхил Попов: Шведите не са по-добри футболисти от нас

Чочев: Трябва да работим в клубовете си

Васил Божиков: Допуснахме леки голове, ние сме аутсайдери

Мартин Райнов: Неприятна загуба, Швеция са силен отбор

Минута по минута

2` Пряк свободен удар за България, Ивелин Попов не успя да намери най-доброто развитие на атаката.

6` Жълт картон за Александър Александров.

7` Маркус Берг центрира отдясно, Ола Тойвонен засече добре с глава, прати кълбото към вратата, но Владо Стоянов направи страхотно спасяване.

14` Добра атака за Швеция, хитър извеждащ пас към Тойвонен, който обаче е в явна засада.

20` Нова възможност за Швеция, Гранквист се е включил в атака и засича след грешка в защитата при центриране от пряк свободен удар, Владо Стоянов спаси, но и страничният рефер вдигна флага за засада.

23` Грешка в халфовата линия, неразчетено връщане на Костадинов, Божиков се представи стабилно и изчисти пред Маркус Берг в пеналта.

28` Пробив на Екдал отляво, влиза и почти от аутлинията шутира, Владо Стоянов блокира.

35` Нова отлична атака за домакините, след разиграването Хилйемарк остава очи в очи с Владо Стоянов, и Божиков успя в последния момент да избие.

ГОЛ 39` Продължителна атака за Швеция, с няколко паса топката стигна до Форсберг в наказателното поле, той намери Берг във вратарското поле, който с петичка намери Тойвонен и той от три-четири метра нямаше проблем да намери мрежата.

42` Уникален шанс за България. Ивелин Попов спечели топката от бранителите на Швеция, напредна, намери Симеон Славчев, който с топка в крака изпревари бранител и успоредно пусна към Попов, чийто удар обаче размина Олсен, но и вратата, и премина на сантиметри от нея.

ГОЛ! 45` Емил Крафт навлиза отдясно в наказателното поле, разминавайки Георги Миланов, и намира отлично Оскар Хилйемарк, който от движение заби топката в мрежата.

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

СМЯНА 54` Михаил Александров заменя Георги Костадинов

ГОЛ 58` Виктор Линдельоф реализира първия си гол с екипа на Швеция, след като Ола Тойвонен свали топката след центриране във вратарското поле и той непокрит засече с глава.

62` Атака за България, в наказателното поле, Ивелин Попов опитва удар, но е блокиран навременно.

СМЯНА 63` Лудвиг Аугустинсон заменя Мартин Олсон

68` Ивелин Попов се озовава в наказателното поле на Швеция, между трима опитва все пак да шутира, но топката е в аут.

СМЯНА 72` Ивайло Чочев е заменен от Марселиньо

СМЯНА 74` Емил Форсберг е заменен от Оскар Вендт

СМЯНА 85` Джон Гуидети заменя Маркус Берг

86` Със сетни усилия Владо Стоянов спасява, след удара на Джими Дурмаз, а Тойвонен се размина с отбитата топка.

СМЯНА 89` Мартин Райнов дебютира за националния отбор, на мястото на Симеон Славчев

Хубчев заложи на състава, който Gong.bg прогнозира.

Швеция- България 3:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Ола Тойвонен 39, 2:0 Оскар Хилемарк 44, 3:0 Виктор Линдельоф 55
главен съдия: Майкъл Оливър (Англия)
стадион Френдс Арена: 21 777 зрители
жълти картони: Андреас Гранквист (Швеция), Александър Александров (България)

Швеция: Робин Олсен, Виктор Линдельоф, Андреас Гранквист, Мартин Олсон (63- Лудвиг Аугустинусон), Маркус Берг (85- Джон Гуйдети), Ола Тойвонен, Джими Дурмаз, Емил Крафт, Оскар Хилемарк, Албин Екдал, Емил Форсберг (73- Оскар Венд)

България: Владислав Стоянов, Страхил Попов, Александър Александров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Костадинов (53- Михаил Александров), Симеон Славчев (89- Мартин Райнов), Светослав Дяков, Ивайло Чочев (72- Марселиньо), Георги Миланов, Ивелин Попов