България постигна изключителна победа с 3:2 при домакинството си на Швеция от група „А“ на световните квалификации. Двубоят се игра на националния стадион „Васил Левски“. Националният селекционер Петър Хубчев успя да преобрази България след поражението в Беларус. „Трикольорите“ демонстрираха огромно желание, себераздаване, непримиримост и дух, с който постигнаха първа победа над шведите от 50 години насам. Станислав Манолев откри резултата в 11-та минута, като по този начин отбеляза първия гол в шведската врата от 1993 година насам. Пламен Илиев спаси дузпата, която шведите получиха право да изпълнят в 16-та минута. Вратарят на България спаси удара от бялата точка на Емил Форсберг. Швеция все пак успя да изравни резултата в 29-та минута след гол на Микаел Лустиг. България отново излезе напред в резултата с гол на Георги Костадинов в 33-та минута. Швеция изравни резултата в 44-та минута след попадение на Маркус Берг. Победата за България дойде в 79-та минута с гола дело на Ивайло Чочев.