Берое загуби с 0:1 от Локомотив София и вече в 7 поредни двубоя старозагорци не успяват да достигнат до успеха.

В днешната среща домакините доминираха през почти целия мач, но късно попадение ги изненада и "железничарите" ще се приберат в София с още три точки.

През първата част Александър Любенов отказа на няколко пъти Вини Трибуле, а Ойос успя да ввкара, но голът беше отменен след проверка с ВАР.

Второто полувреме премина в здрава битка и малко положения.

Все пак в 86-та минута Даниел Ками вкара така важното попадение. Милошев центрира от корнер, Калоян Кръстев отклони топката и Ками реализира.

Така Локомотив София вече е 11-ти и в следващия кръг посреща ЦСКА 1948. Берое пък остава 9-ти и в след седмица играе отново с Локомотив, но с този от Пловдив.

startphoto.bg
43 снимки

След 5 минути игра Берое получи шанс да стреля от пряк свободен удар. Енцо Ойос се нагърби с отговорността, но шутът му премина високо над напречната греда.

Минута по-късно Лусиано Скуадроне надскочи защитниците на Локомотив София при корнер, но не успя да прати топката в мрежата.

В 13-та минута Вини Трибуле се измъкна зад защитата и стреля опасно, но стражът на гостите успя да се намеси с една ръка. Две минути по-късно пак Трибуле тества Любенов и отново вратарят излезе победител от този сблъсък.

След половин час игра Берое стигна до нов страхотен шанс. Вини Трибуле изведе Сантиаго Годой, той надбяга защитниците, но страничния стълб го лиши от попадение. Топката остана в "заралии", но атаката завърши с изстрел в аут.

В 40-та минута Берое най-накрая прати топката в мрежата, но голът беше отменен. Хубава комбинация между Трибуле, Годой и Ойос беше в основата на положението. Последният прати топката в мрежата, но след преразглеждане с ВАР се оказа, че Трибуле е бил в засада при изграждането на атаката и Георги Иванов не зачете попадението.

Полувремето приключи с доста събития, но попадения така и не паднаха.

Локомотив не създаде почти нищо през първите 45 минути, но още в началото на втората част опитаха да поведат. Стив Траоре проби в наказателното поле и отклони към Валентин Николов, чийто удар излезе в аут.

Здрава битка беляза второто полувреме, но липсваха положения, подобни на тези от първите 45 минути.

В 86-та минута Милошев центрира от ъглов удар. В наказателното поле Кръстев отклони към Даниел Ками, който вкара много важното попадение за Локомотив.

До края Локомотив задържа преднината си и се поздрави с успеха.

FT Берое - Локомотив София 0:1

0:1 Даниел Ками 86'

Състави:

Берое: 1. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Ойос, 11. Джани Политино, 15. Енцо Барето, 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сийас (К), 91. Вини Трибуле

Треньор:  Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов, 12. Бруно Франко, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов. 98. Стив Траоре, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса

Треньор: Данило Дончич