Отборите на Арда и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мач от 34 кръг на efbet Лига. Двата тима не си вкараха гол в битката за седмото място, което дава право на бараж за Европа. Срещата от втората четворка на първенството се игра на „Арена Арда“ в Кърджали.

Двата тима показаха много битка, но трудно достигаха до опасни положения пред двете врати. Педриньо, който влезе след почивката, беше най-близо до откриване на резултата, но успя да уцели гредите на два пъти.

ЦСКА 1948 заема 7-ото място след двубоя с 46 точки. Арда е на 8-ото с една по-малко, колкото има и Ботев Пд. Пловдивчани играят по-късно със Славия. „Жълто-черните“ вече си осигуриха участие в Европа чрез Купата на България.

През първото полувреме Арда създаде много добра атака през центъра, Лъчезар Котев намери с успореден пас Борис Тютюков, който обаче отблизо не успя да стреля в очертанията на вратата, а топката беше избита от защитата. Малко след това, след изпълнението на корнера Пламен Крачунов засече с глава отблизо, но ударът му беше неточен.

След почивката ЦСКА 1948 уцели на два пъти гредата. В 69-ата минута влезлият като резерва Педриньо опита нещо средно между центриране и удар от малък ъгъл, топката се отби в десния стълб. Ситуацията определено изненада вратаря Анатоли Господинов.

Малко след това Деян Лозев извърши нарушение срещу Радослав Кирилов. ВАР преразгледа ситуацията за евентуален червен картон за спиране на обещаваща атака, решението обаче не беше променено. Зад топката за изпълнение на фала застана Педриньо. Той изпълни прекрасно, но топката отново срещна гредата.

В 86-ата минута се разигра и най-спортната ситуация в срещата. От ЦСКА 1948 имаха претенции за дузпа. Бирсент Карагарен падна в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация. Ръцете на Милен Стоев бяха върху Карагарен, но главният рефер Ивайло Ненков реши в тази ситуация, че задържането не е причината за падането на играча на "червените".

БТА
21 снимки

АРДА - ЦСКА 1948 0:0

Стартови състави:

Арда Кърджали: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10.  Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 1.Петър Маринов, 2. Джонатан Перейра, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (к), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки

Старши треньор: Валентин Илиев

Главен съдия: Ивайло Ненков

Стадион: Арена Арда

• Край на мача

90+8'
  • Пишчевич влиза вместо Джонатан Перейра

90+6'
  • Удар отдалеч на Лъчезар Котев, но вратарят лови.

90+3'
  • Жълт картон за Карагарен

88'
  • Претенции за дузпа от ЦСКА 1948. Бирсент Карагарен пада в наказателното поле, но получава жълт картон за симулация. Ръцете на Милен Стоев са върху Карагарен, но главният рефер реши в тази ситуация, че задържането не е причината за падането на играча на "червените".

86'
  • Педриньо стреля директно от фал, брилятното му изпълнение обаче този път срещна гредата!

78'
  • Жълт картон за Лозев за нарушение срещу Радослав Кирилов. ВАР преразгледа ситуацията за евентуален червен картон. Но решението не беше променено.

76'
  • Тонислав Йорданов опита удар отдалеч, но неточен.

76'
  • Греда! Педриньо опита нещо средно между центриране и удар от малък ъгъл, топката се отби в гредата. Ситуацията определено изненада Анатоли Господинов.

69'
  • Жълт картон за Борислав Цонев

65'
  • Окезие влиза вместо Митев

63'
  • Ел Мами Тетах влиза на мястото на Хюсеинов

63'
  • Педриньо опита изстрел отдалеч, но неточен.

62'
  • Педриньо влиза на мястото на Илиев

60'
  • Ценов влиза вместо Даскалов

60'
  • Жълт картон за Талис

54'
  • Борис Тютюков напуска, на негово място Чинонсо Офор

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме при 0:0 с много битка, но много малко опасности пред вратите.

45+3'
  • Медицинските екипи са на терена, за да окажат помощ на Радослав Кирилов и Пламен Крачунов след съприкосновение между двамата.

45+1'
  • Жълт картон за Стив Фуртадо

39'
  • Два много добри шанса за Арда. Много добра атака през центъра, Лъчезар Котев намери с успореден пас Борис Тютюков, който обаче отблизо не успя да стреля в очертанията на вратата, а топката беше избита от защитата. Малко след това, след изпълнението на корнера Пламен Крачунов засече с глава отблизо, но ударът му беше неточен.

31'
  • Претенции за дузпа от ЦСКА 1948 за евентуално нарушение срещу Стив Фуртадо в наказателното поле. Главният рефер не отсъди наказателен удар за съприкосновение с Христо Митев.

28'
  • Анатоли Господинов лови топката след удар отблизо на Радослав Кирилов, който майсторски опита да си намери пространство в наказателното поле. Първи точен удар в мача.

26'
  •  Центриране на Деян Лозев, Борис Тютюков засече с глава, но праща топката в аут.

16'
  • Битка предимно в центъра на терена, двата отбора не успяват да създадат опасни положения в началните минути на срещата от efbet Лига.