Волейболният отбор на Марица дублира титлата си в дамското ни първенство. Пловдивчанки надвиха Левски с 3:2 гейма в столичната зала „Христо Ботев” и спечелиха финалната серия с 3:0.

Двубоят предложи много емоции и драматизъм, като желанието за крайната победа доведе до куп обрати. Първата част бе спечелена от гостите с 25:18, но във втората сините изравниха след 25:20.

Любопитното е, че вторият гейм бе прекъснат за около половин час заради токов удар.

Впоследствие двата тима си размениха по един гейм на 22, а в тайбрека момичетата на Иван Петков демонстрираха по-здрави нерви и триумфираха с 15:11.

Най-резултатни за Марица бяха Радосвета Тенева и Милена Димова с по 15 точки, а за Левски над всички беше Мирослава Паскова с 24.