ЦСКА е шампионът при юношите старша възраст през този сезон, предава сайтът на Волейболната федерация.На финала младите „армейци“ победиха вечния си съперник Левски (София) с 3:2 (25:22, 21:25, 12:25, 25:23, 15:13) в изключително оспорван и завързан мач.

„Червените“ водеха с 2:1 гейма, като спечелиха третата част с разгромното 25:12, но „сините“ успяха да се съберат и да вкарат мача в тайбрек. Във финалната част момчетата на Димитър Димитров показаха по-здрави нерви и грабнаха титлата след 15:13. В сблъсъците от заключителната фаза, които се изиграха в спортната зала „Георги Бенковски“ в Тетевен, ЦСКА записа 5 поредни победи и нито една загуба.

За възпитаниците на Весела Братоева, които останаха със сребърните медали, поражението бе първо във финалите. По-рано през деня пък „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) спечели мача за 3-то и 4-то място срещу Виктория Волей (Пловдив) също с 3:2 (15:25, 25:21, 16:25, 26:24, 15:7).