142 секунди - нито повече, нито по-малко. Точно толкова време беше необходимо на Македония да стигне до пълен обрат срещу Италия в историческия първи официален мач между двата отбора.

Световната квалификация от група D изглеждаше като протоколно гостуване за "скуадра адзура", още повече, че италианците водеха на почивката с 1:0 след попадение на Андреа Белоти.

Македонската лудост обаче превзе всичко между 57-ата и 59-ата минута. Тогава първо Илия Несторовски реализира след груба грешка на Марко Верати, изгубил топката в близост до собственото си наказателно поле.

Само мигове по-къно домакините хванаха Италия на контраатака при ситуация трима срещу трима. Пандев пусна топката за Ферхан Хасани, който стреля силно от дъгата. Буфон пипна топката, но не й попречи да влети в мрежата.