Хърватия разби Косово с 6:0 като гост. Двубоят се игра на стадион „Лори-Боричи“ в Шкьодер, Албания.

Това е най-голямата загуба в историята на Косово.

„Шахматистите“ излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Андрей Крамарич подаде към Марио Манджукич, който отбеляза първия гол в мача.

Хърватите удвоиха своята преднина в 24-та минута, когато Иван Перишич центрира в наказателното поле на Косово, където Марио Манджукич засече топката с глава и я изпрати във вратата на Уйкани.

Марио Манджукич оформи своя хеттрик в 35-та минута. Симе Вършалко центрира в наказателното поле на Косово, където Манджукич засече топката с глава и я изпрати във вратата на домакините.

Косово можеше да вкара в 38-та минута, когато Берсант Челина отправи хубав удар, но Даниел Субашич спаси.

Арбер Дзенели отправи хубав далечен удар в 42-та минута, но топката премина над напречната греда в аут.

Хърватия реализира четвърти гол в 68-та минута след чудесното изпълнение на Матей Митрович.

Валон Бериша направи невероятен пропуск в 81-та минута.

Пред Марко Рог се откри златна възможност в 82-та минута, но след удара му топката премина встрани от десния стълб на вратата на Косово.

Алберт Буняку можеше да вкара почетен гол за Косово в 85-та минута, но ударът му бе отразен от Субашич.

Хърватия отбеляза шести гол във втората минута на добавеното време на срещата, когато Матео Ковачич асистира за попадението на Никола Калинич.