Хърватия надви Финландия с минималното 1:0 в мач от група I на квалификациите за Мондиал 2018.

Единственото попадение в друбоя вкара Марио Манджукич след подаване на Андрей Крамарич.

Още в 8-ата минута Манджукич отправи удар с глава, но вратарят на Финландия Лукас Храдецки беше на правилното място и спаси.

Марио Манджукич откри сметката на в 19-ата минута на двубоя. След удар на Андрей Крамарич, топката рикушира в Манджукич и той откри резултата в полза на хърватите.

В 29-ата минута, нападателят на Ювентус отново имаше възможност да се разпише, след като остана сам срещу вратаря, но Храдецки отново свърши работата си добре и поправи грешката на защитата спасявайки.

В началото на второто полувреме отново Манджукич бе в центъра на събитията, но отправи неточен удар.

До средата на втората част не последваха много удари застрашаващи вратите и на двата отбора.

В 61-ата минута обаче последваха няколко опита на финландците за атака, но резултатът остана непроменен.

Десет минути по-късно се получи ново разбъркване в отбраната на хърватите, което можеше да коства изравнително попадение.

в 75-ата минута Перишич направи страхотен пробив в защитата на скандинавците, но удари гредата и не успя да удвои преднината на отбора си.

Малко след това последва друг негов удар, който отново намери ръцете на вратаря.

В последната минута от редовното време играчите на Финландия внесоха смут в защитата на Хърватия, но вкрайна сметка не успяха да се доберат до точката.

В друг двубой от същата група Украйна победи Косово с класическото 3:0.

Попадението вкара Артьом Кравец, който получи подаване от Александър Зинченко и се възползва по най-добрия начин.

В 81-ата минута украинците удвоиха преднината си чрез Андрий Ярмоленко,  Руслан Ротан направи резултата класически 6 минути по-късно.