Австрия и Уелс завършиха 2:2 в двубой от група D от световните квалификации в зона Европа по пътя за Мондиал 2018 в Русия.

Гостите на два пъти излизаха напред в резултата с попадения на Алън в 22-ата минута и автогол на Вимер в края на първото полувреме, а за австрийците точен беше Арнаутович на два пъти в 28-ата и 48-ата минута на двубоя.

Така Австрия вече няма поражение в цикъл от квалификации в цели 13 двубоя, като за последно загубиха през октомври 2013 година.

Домакините започнаха добре двубоя като Ашли Уилямс се намеси добре в началните минути, а в 6-ата Хенеси се справи с удар на Вимер.

Уелс отвърна с удар на Бейл с глава под гредата, но вратарят на домакините се справи.

В 22-ата минута Джо Алън се разписа с топовен удар от далечно разстояние. Шест минути по-късно Арнаутович възстанови равенството. В 34-ата минута Юнузович пропусна да изведе домакините напред в резултата, но Хенеси се справи. Малко по-късно отново той се намеси отлично.

В края на полувремето Вимер си отбеляза нелеп автогол и Уелс излезе напред в резултата.

Арнаутович върна отбора си в мача с второто си попадение в 48-ата минута на двубоя с много красив удар, матирал Хенеси.

В 76-ата минута Бейл стреля опасно, но не сполучи. Домакините отвърнаха с удар на Арнаутович встрани от вратата.

Така в крайна сметка двата тима взеха по 1 точка. В класирането Уелс е на първото място с актив от 4 точки, колкото има и Австрия.