Аржентина се наложи с 1:0 като гост на Колумбия и взе първи успех в световните квалификации, зона Южна Америка.

Лукас Биля реализира единственото попадение още в 20-та минута, а след това Хамес Родригес и съотборниците му така и не успяха да отговорят.

Аржентина бе без суперзвездата си Лионел Меси, но въпреки това стигна до първата си победа от четири мача дотук в квалификациите.

Гонзало Игуаин отправи първи опасен удар към вратата на домакините в 13-та минута, а малко по-късно Биля откри. Езекил Лавеци центрира отлично, и за Биля остана лесното - да засече в мрежата.

Карлос Бака бе близо до изравняване в 35-та минута, но Серхио Ромеро отрази удара му. Анхел Ди Мария не успя да увеличи аванса на Аржентина в края на първото полувреме.

Евер Банега можеше да се разпише на старта на втората част, преди Давид Оспина да направи решаващо спасяване.

Пауло Дибала бе бесен, когато в 82-та минута негов гол бе отменен заради спорна засада. В 90-та минута пак Дибала нацели и греда.

В добавеното време Колумбия пропусна златен шанс, и последователно Луис Муриел и Джейсон Мурило бяха блокирани от защитата на Аржентина.

В друг мач от зона Южна Америка Венецуела отстъпи с 1:3 на Еквадор.

В класирането Еквадор вече има 12 точки, и е без загуба, а Венецуела е без точка на последно място. Аржентина има пет точки в актива си, на пето място, а Колумбия е осма с четири точки.