Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски победиха като гост Спартак (Плевен) със 79:65 точки и затвориха серията с 2:0 успеха. Така баскетболистите от Самоков приключиха един изключително успешен сезон, в който спечелиха Купата на България и бронзовите отличия в НБЛ.

След равностойна първа четвърт на мача в Плевен гостите направиха силни минути във втората част и се оттеглиха на почивката при преднина от 40:28.

В средата на третата част след кош на Франк Търнър Рилски спортист поведе с 51:33.

Гостите започнаха последните 10 минути със серия от 11:2 и направиха резултата 66:45, след което просто доиграха мача.

За победителите с "дабъл-дабъл" завърши Тони Гуджино -18 точки и 16 борби. Капитанът Йордан Бозов добави 17 точки, а Франк Търнър записа 16 точки и 6 борби.

Най-резултатен за домакините беше Урош Величкович със 17 точки, а Димитър Маринчешки се отчете с 13 точки и 7 борби.