Даниел Асенов-Тайсъна продължава похода си към шеста титла от европейско първенство по бокс. Във Владикавказ националът ни в категория до 52 килограма победи румънеца Мариан Шиопу, за да се класира на полуфиналите, с което си гарантира минимум бронз.

Тайсъна бе очевидно по-бързият и техничен боксьор. Той ловко избягваше опитите на Шиопу да му нанесе удар, като в същото време пласира убийствени крошета. Това бе достатъчно на съдиите да присъдят победа с 5-0 за българския боксьор. В спор за място на финала Даниел ще срещне Ростислав Билостотски (Украйна).

В категория до 75 килограма обаче Рами Киуан бе победен от Шон Лазерини. Съдиите дадоха 4-1 за шотландеца.

По-рано братът на Даниел - Боян Асенов, също си гарантира поне бронзов медал в категория до 56 килограма, след като победи арменеца Жоржик Марутян, напомнят от родната федерация по бокс.

Така до момента медалите за боксьорите ни от това Европейско първенство са три, след като вчера за полуфиналите в категория до 48 килограма при жените се класира Еми-Мари Тодорова.

До края на деня на ринга ще се качи Кристиян Николов (81 кг).