• Много мощен и тежък удар от ъгъла на наказателното поле на Свилен Щерев, топката мина покрай вратата на Ботев.

• Ферцулеску излиза, влиза Станкев

78'
  • Станислав Шопов на мястото на Атанас Зехиров

75'
  • Топката се оказа в мрежата на Дунав след удар на Феребори Доре, но нападателят беше в положение на засада при паса към него от страна на Тодор Неделев.

74'
  • Атака отдясно за Ботев Пд, топката стигна до Феребори Доре, нападателят на гостите отправи удар от движение, но бе спасен от Благой Макенджиев. Вратарят изби топката в корнер.

66'
  • Ахмед напуска, на негово място Петър Патев

62'
  • Жълт картон за Зехиров

58'
  • Жълт картон за Еберт Кардосо

57'
  • Точен от дузпата беше Тодор Неделев, който изравни резултата за 1:1.

55'
  • Жълт картон за Емин Ахмед за нарушение в наказателното поле срещу Васил Шопов. Главният рефер Ивайло Стоянов отсъди 11-метров наказателен удар.

55'
  • Медицинска помощ се оказва на Георги Динков. Футболистът се свлече сам на терена, без съприкосновение със съперников играч.

50'
  • Атака отдясно за Дунав Русе, Емин Ахмед центрира, но Свилен Щерев не успя да отправи точен удар.

48'
  • 46'
  • Карачанаков излиза, на негово място Добрев

46'
  • Край на първото полувреме

45+3'
  • Отборът на Дунав Русе поведе в резултата. Ботев Пд не успя да изнесе топката, Драгош Фирцулеску я пое отдясно, напредна и центрира остро, тя стигна до Ахмед Ахмедов на точката на дузпата, но нападателят не успя да отправи точен удар. Неговата грешка обаче поправи Божидар Васев за 1:0.

43'
  • Тодор Неделев пусна топката към Феребори Доре, който стреля, но покрай вратата на Благой Макенджиев.

42'
  • След бърза контраатака на Ботев Пд, Васил Шопов се опита да изведе Атанас Зехиров, но защитник на домакините с шпагат избит топката.

41'
  • Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, Доре скочи, но остана под топката.

36'
  • Първо опасно положение за домакините, Божидар Васев стреля, но покрай вратата на Ботев Пд.

34'
  • Притежание на топката: 40% - 60% в полза на гостите от Пловдив.

30'
  • Жълт картон за Радослав Терзиев

28'
  • Центриране на Станоев от фаул, куп от играчи се разминават с топката в наказателното поле, а защитата на Ботев Пд чисти към центъра на терена.

21'
  • Отборът на Ботев Пд създаде първото по-опасно положение в срещата. Еберт Кардосо проби по левия фланг, центрира в наказателното поле, забравеният Антон Карачанаков засече от движение, покрай вратата на Благой Макенджиев.