Безспорно най-голямата издънка на българските национали в квалификациите за Мондиал 2018 беше равенството с Люксембург в заключителния мач от груповата фаза. "Лъвовете" стигнаха само до 1:1 срещу определяния като "футболно джудже" тим от Великото Херцогство.

Е, храбрите играчи от Люксембург обаче доказаха, че могат да поднесат изненада срещу всеки и това изпитаха на гърба си и националите на Унгария. Те паднаха с 1:2 в контрола и приключват минорно годината си, особено след тежките загуби в квалификациите.

Един от героите за домакините беше бившият играч на ЦСКА Орелиен Жоаким, който откри резултата още в 15-та минута. Само три след това обаче Неманя Николич успя да изравни за "маджарите".

Те останаха с човек по-малко в 52-та минута, когато Герго Ловренчич получи втори жълт картон. И това позволи на Люксембург да стигне до успеха в заключителните минути. В 85-та минута Марвин Мартинс оформи крайното 2:1 и играчите от Великото Херцогство продължават с високо вдигнати глави.