Полуфиналистът от Мондиал 2010 Уругвай записа тежка загуба с 1:4 като гост на Боливия в среща от квалификациите за Мондиал 2014 в Южна Америка.

За радост на феновете в Ла Пас, домакините поведоха с 2:0 с голове на Карлос Сауседо в шестата минута и Гуалберто Мохика в 27-ата.

Треньорът на Уругвай Оскар Табарес реагира като ужилен и направи двойна смяна от ще в 36-ата минута, като пусна в игра Николас Лодейро и голмайсторът на Серия А Единсон Кавани.

Така урусите заиграха в атака със звездното трио Кавани, Луис Суарес и Диего Форлан, но и през втората головете продължиха да падат в тяхната врата, а не в тази на съперника.

Сауседо набързо заби две нови попадения за Боливия след почивката и оформи хеттрика си, правейки 4:0.

Гостите все пак успяха да стигнат до почетен гол в 81-ата минута, а негов автор бе Луис Суарес.

Така Уругвай се свлече на шесто място в класирането и трябва да се изкачи напред в подреждането, ако не иска да пропусне Световното първенство в Бразилия през 2014-а.

Въпреки убедителния успех срещу двукратните шампиони на планетата, Боливия има само 8 точки от 9 мача и едва ли ще успее да се пребори за място на Мондиал 2014.