Германия стана първият полуфиналист на Световното първенство в Бразилия. Отборът на Йоаким Льов надигра Франция с 1:0, но не остави никакво съмнение в своето превъзходство през всичките 90 минути. Без да впечатли с нищо особено, „маншафтът“ сломи противника си попадение във фаталната 13-а минута, докато от другата страна Дидие Дешан тотално закъсня със смените и това съвсем обезличи „петлите“ след почивката.

"Бундестимът" стратира по-активно срещата и още от началото притисна "петлите" в собственото им наказателно поле. Парадоксално обаче първата чиста ситуация бе пред другата врата, където в 7-ата минута Матийо Валбуена догони топката отляво в наказателното поле и копна назад към Бензема. Нападателят на Реал Мадрид стреля от воле, а топката прелетя опасно близо до долния ляв ъгъл.

Шест минути по-късно "маншафтът" откри резултата след центриране от пряк свободен удар. Тони Кроос завъртя кълбото пред вратарското поле, където Рафаел Варан не успя да спре устрема на Матс Хумелс и последният технично с глава насочи кълбото в горния ляв ъгъл.

Попадението доведе до продължителен период от мача, в който почти нищо не се случваше, а "петлите" се опитваха да се съвземат от нанесения удар. На два пъти Германия претендираше за наказателен удар, но съдията Нестор Питана не се подведе от Клозе и Мюлер.

Едва в 34-ата минута Франция демонстрира силата си в предни позиции. Антоан Гризман се измъкна от засадата и догони дълго подаване отдясно в наказателното поле. Нападателят на Реал Сосиедад центрира много находчиво към Валбуена при далечната греда, но Мануел Нойер отрази изстрела му. Веднага Бензема можеше да направи добавка, но от няколко метра бе затворен от Хьоведес.

Три минути преди края на първата част голмайсторът на френския тим получи още един чудесен шанс да потърси изравняването. Патрис Евра се включи отляво по атаката и като по конец центрира към Бензема. Таранът се извиси между петима играчи в бели екипи и стреля с глава, но Хумелс разчете добре действията си и блокира с тяло.

Втората част започна с усърдни опити на французите да стигнат до ситуация за гол, но футболистите на Дешан действаха припряно и улесниха максимално защитата на Германия. Първият си точен удар "петлите" отправиха чак в 61-ата минута, когато Варан се бе включил при статично положение и стреля с глава, но твърде слабо, за да изпоти Нойер.

В 69-ата минута груба грешка на Сако в собствената половина можеше да сложи точка на спора. Защитникът не успя да намери Кабай, а Йозил пресече и веднага пусна вдясно към Мюлер. Последният обаче реши да играе сам, като стреля през краката на Евра, ала на метър встрани от десния стълб.

Най-обещаващата ситуация за Франция дойде четвърт час преди края, когато Дебюши се стрелна отдясно и успя да центрира. Валбуена се канеше да връхлети, но в последния миг Бензема го лиши от този шанс. Голаджията в първия миг финтира Боатенг, но впоследствие бранителят се справи и блокира изстрела с шпагат.

В следващите минути Франция заигра единствено с мисъл за атаката и по чудо не инкасира нов гол в 82-ата минута. Тогава Йозил се понесе отляво при бърза контраатака и в точния момент върна към дузпата за Мюлер. Играчът на Байерн Мюнхен се подхлъзна и не улучи топката, която продължи пътя си към абсолютно непокрития Шюрле. Резервата можеше да я спре, но предпочете да шутира веднага с левия крак и Лорис отрази.

Буквално в последните секунди Бензема можеше да вкара мача в продължение, след като направи страхотно двойно подаване със свой съотборник, но Нойер с една ръка изби топовния му шут по диагонала.

Така Германия ще чака с интерес изхода на късния мач днес, който ще излъчи следващия им противник - Бразилия-Колумбия.

Всичко около мача можете да коментирате тук!

ФРАНЦИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:1

0:1 Матс Хумелс 13'

Франция (4-2-3-1): Юго Лорис - Патрис Евра, Мамаду Сако (72' - Лоран Кошчиелни), Рафаел Варан, Матийо Дебюши - Блейс Матуиди, Пол Погба - Антоан Гризман, Йоан Кабай (73' - Лоик Реми), Матийо Валбуена (85' - Оливие Жиру) - Карим Бензема

Селекционер: Дидие Дешан

Германия (4-3-3): Мануел Нойер - Филип Лам, Джером Боатенг, Матс Хумелс, Бенедикт Хьоведес - Сами Кедира, Бастиан Швайнщайгер, Тони Кроос (90+2' Кристоф Крамер) - Месут Йозил (83' - Марио Гьотце),  Томас Мюлер, Мирослав Клозе (68' - Андре Шюрле)

Селекционер: Йоаким Льов

Главен съдия: Нестор Питана (Аржентина)

Стадион: "Маракана" (Рио де Жанейро)