0 : 1

• 13’ Матс Хумелс
  • КРАЙ НА МАЧА

90+6'
  • Франция профука последния си шанс! Страхотно двойно подаване остави Бензема сам срещу Нойер по диагонала, но вратарят с една ръка изби топовния му шут.

90+6'
  • Лорис можеше да стане причина за невероятно нелеп гол във вратата си, след като остави Мюлер да го притисне. Все пак вратарят успя да подаде на съотборник.

90+5'
  • Последна смяна за Германия - Кристоф Крамер вместо Тони Кроос.

90+2'
  • 4 минути добавено време

• Последна смяна за Франция - Оливие Жиру вместо Матийо Валбуена.

85'
  • Втора смяна за Германия - Марио Гьотце вместо Месут Йозил.

83'
  • Невероятен пропуск за Германия! Йозил се понесе отляво и пусна чудесно към непокрития Томас Мюлер, който обаче не успя да я засече. Тя отиде право у Шюрле, който имаше достатъчно време да я спре, но избра да шутира веднага и Лорис спаси с крак.

82'
  • Валбуена центрира от фаул, Хьоведес изчисти в лицето на Хумелс, а топката премина опасно близо до дясната греда.

81'
  • Жълт картон за Бастиан Швайнщайгер, който препъна Антоан Гризман.

80'
  • Матуиди стреля от въздуха почти до аутлинията, Нойер боксира без дори да мръдва.

77'
  • Франция направи най-опасната си атака след почивката. Отдясно Дебюши се измъкна и центрира, но Бензема отне топката от налитащия Валбуена. Нападателят финтира Боатенг, но след това защитникът се поправи и блокира изстрела му.

76'
  • Андре Шюрле получи пространство отдясно по атаката, влезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но твърде слабо, за да затрудни Лорис.

73'
  • Втора смяна във Франция - Лоик Реми вместо Йоан Кабай.

73'
  • Първа смяна за Франция - Лоран Кошчиелни вместо Мамаду Сако.

72'
  • Мамаду Сако сбърка с паса си към Кабай в собствената половина и Германия веднага овладя. Йозил пусна към Мюлер вдясно, който реши да играе един на един и стреля през краката на Евра. Кълбото премина на метър покрай десния стълб.

69'
  • Първа смяна в Германия - Андре Шюрле вместо Мирослав Клозе.

68'
  • Дебюши центрира топката отдясно, около точката на дузпата Варан стреля към горния ляв ъгъл с глава, но твърде слабо и Нойер улови с лекота.

61'
  • Страхотен пас с петичка на Гризман отляво освободи огромно пространство пред Матуиди. Халфът навлезе мощно към пеналта, но центрирането му бе спряно от Боатенг.

60'
  • Тони Кроос опита да шутира от около 25 метра фронтално срещу вратата, но топката премина далеч в аут.

55'
  • Жълт картон за Сами Кедира. Халфът на Германия спря невероятен рейд на Гризман със задържане за фланелката.

54'
  • Страхотен пас на Пол Погба хвана Филип Лам извън позиция, но Гризман си спря непохватно топката в наказателното поле и тя стана лесна плячка за Нойер.

53'
  • Тони Кроос се пребори за топката в половината на Франция и разтегли добре вляво към Йозил. Играчът на Арсенал пробва с пас по тревата да намери Клозе, но защитник на Франция изби в корнер.

51'
  • Страничният съдия проспа засадата на Патрис Евра при центрирането на Валбуена от пряк свободен удар, но защитникът се размина с кълбото и тя попадна в ръцете на Нойер.

50'
  • Юго Лорис следеше внимателно играта и излезе навреме, за да улови извеждащото подаване към Тони Кроос.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • 1 минута добавено време на първата част.

• Пол Погба стартира контраатака с дълъг пас към Бензема отляво. Нападателят реши да играе сам, финтира Лам и шутира от около 15 метра по диагонала без да затрудни особено Нойер.

44'
  • Нов сериозен пропуск за Франция! Патрис Евра се включи умело при атаката отляво и центрира пред вратарското поле, където между петима играчи на Германия Бензема се извиси и стреля с глава. Матс Хумелс разчете ситуацията и с тяло блокира топката.

42'
  • Валбуена центрира от ъгловия удар и намери Сако непокрит на втора греда. От 8-9 метра с глава обаче защитникът на Ливърпул стреля встрани от вратата.

35'
  • Страхотен шанс за Франция, но Мануел Нойер се намеси! Гризман се измъкна от засада, догони топката отдясно по атаката и центрира хубав към другия край на пеналта, където Валбуена я укроти на гърди. Нисичкият халф стреля към далечния ъгъл, Нойер спаси, а при добавката Бензема нацели Хьоведес.

34'
  • За втори път германците претендират за дузпа след намеса на Дебюши. Швайнщайгер с диагонален висок пас пробва да намери своя съотборник, който се бутна в защитника на Франция и се строполи театрално на терена. Нестор Питана отново бе категоричен - дузпа няма.

33'
  • Юго Лорис не излезе по най-добрия начин при центрирането от ъгловия удар, но за негов късмет съотборник го покри и изчисти с глава в тъч.

31'
  • Германия получи пряк свободен удар отдясно по нападението си и близо до пеналта. Йозил центрира прострелно, но Варан изпревари Хьоведес и изчисти в корнер.

30'
  • Матийо Валбуена пробва с дълъг пас отдясно да намери Бензема в наказателното поле. Филип Лам обаче се бе пласирал перфектно и върна с глава към вратаря си.

29'
  • Германците претендират за дузпа, но съдията от Аржентина Нестор Питана с категоричен жест остави играта да продължи. Кедира, Мюлер и Лам изрисуваха чудесен триъгълник от пасове пред наказателното поле, след което топката бе прехвърлена към Клозе в пеналта. Дебюши блокира нападателя с тяло, а той падна на тревата и поиска наказателен удар.

24'
  • Франция очевидно се опитва да се съвземе от първоначалния шок, но засега не успява да създаде нещо запомнящо се в атака. Германия от своя страна играе предпазливо и чака грешка на противника.

• Гол за Германия - 0:1! Тони Кроос центрира от пряк свободен удар, а Варан не успя да спре устрема на Матс Хумелс, който с техничен изстрел изпрати кълбото в горния ляв ъгъл.

13'
  • Гризман навлезе на висока скорост в наказателното поле и опита с пас по тревата да намери Бензема, но Филип Лам с отчаян шпагат пресече подаването.

12'
  • Мюлер с чудесен пас вляво изостри атаката на Германия. Месут Йозил центрира от фланга, но макар да хвана няколко френски защитника в крачка, стори същото и с Мирослав Клозе.

10'
  • Първа чиста ситуация в мача. Валбуена догони една топка отляво в наказателното поле и копна към точката на дузпата. Там Бензема шутира от въздуха, но изстрелът му прелетя покрай десния стълб.

7'
  • Лам проби отдясно и с полувисок пас намери Мирослав Клозе пред наказателното поле. Там Варан действа добре и изчисти, а след това германците не сполучиха с извеждащото подаване към Тони Кроос.

6'
  • Германия започна много активно мача, като държи топката около наказателното поле на противника.

• НАЧАЛО НА МАЧА

1'
  • Германия няма да може да разчита на Шкодран Мустафи в отбрана, тъй като защитникът на Сампдория натрупа жълти картони и е наказан за четвъртфинала.

• Стадион: Маракана
    Рефер: Нестор Питана