В мач за престиж отборът на Испания победи с класическото 3:0 тима на Австралия в мач от група В и се прибира към Европа с високо вдигната глава.

Двата състава загубиха предишните си две срещи и днес трябваше да определят кой ще заеме 3-ото място в таблицата. Селекционерът на испанците Висенте дел Боске направи куп промени в стартовата единадесеторка.

Давид Вия даде преднина на европейците с прекрасен гол в 36-ата минута. Той се разписа след пас на Хуанфран отдясно и с петичка наказа Райън.

През второто полувреме испанците продължиха да са по-добрият отбор в срещата и материазилираха превъзходството си.

Галерия от мача.

В 69-ата минута Фернандо Торес реализира гола на успокоението след перфектна асистенция на Андрес Иниеста и интересен удар.

В 82-ата минута Хуан Мата направи резултата класически, промушвайки топката между краката на Матю Райън от 5-6 метра. В крайна сметка момчетата на Висенте дел Боске победиха в последния мач на Чаби Алонсо и Давид Вия за европейския шампион.

В крайна сметка Испания остана на 3-ото място в групата с 3 точки, а Австралия е 4-а с нулев актив.