Домакинът на Световното първенство Бразилия се класира за 1/2-финалите на Мондиала. Това стана, след като "Селесао" победи Колумбия с 2:1 в 1/4-финална среща от първенството играна на стадион Кастелао във Форталеза.

Испанецът Карлос Веласко Карбайо даде началния сигнал на двубоя, а Бразилия продължи похода си към единствената цел – световната купа в мача срещу Колумбия.

В 7-ата минута Тиаго Силва засече центриране от корнер на Неймар и вдигна публиката на крака. 1:0 за Бразилия. Давид Луис от пряк свободен удар се разписа в 69-ата минута за 2:0. Прекия свободен удар дойде за нарушение на Хамес Родригес срещу Хълк.

Звездата на Колумбия Хамес Родригес се разписа от дузпа отсъдена за нарушение на вратаря Сезар срещу Бака, вкарвайки 6-ия си гол на турнира в 78-ата минута на срещата.

Неймар напусна терена в края на срещата след фаул на Сунига, след като получи неприятен удар и беше изнесен на носилка. Все още не е ясно колко време ще отсъства футболиста от терените.

В 11-ата минута Колумбия бе близо до изравнителното попадение, след като Хуан Куадрадо пробва силен удар от 19 метра, но топката профуча покрай гредата.

В 20-ата минута Хълк пробва късмета си, но Давид Оспина спаси вратата си от нов гол. Последваха още няколко интересни атаки пред двете врати, а след това двата тима просто доиграха първото полувреме.

След почивката бразилците се прибраха в по-задни позиции и Колумбия бе по-инициативният отбор, но трудно стигаше до голови положения.

В 69-ата минута Давид Луис се разписа за 2:0. Централният защитник стори това от фаул с великолепен удар от 30 метра, който не бе отразен от Давид Оспина. Две минути по-рано Йепес се разписа във вратата на Сезар, но съдиите правилно отмениха попадението поради засада.

На осминафиналите Бразилия се измъкна драматично срещу Чили като отстрани съперника си след изпълнение на дузпи, а сега също беше треперене в последните минути на мача.

Капитанът на домакините Тиаго Силва си изкара ненужен жълт картон за нарушение срещу вратаря на Колумбия Оспина и ще пропусне 1/2-финалния мач срещу Германия.

Вижте какво се случи в мача на живо, коментирайте го във форума на Gong.bg

1/4-финал на Световното първенство:
Бразилия - Колумбия 2:1

голмайстори: 1:0 Тиаго Силва (7), 2:0 Давид Луис (69), 2:1 Хамес Родригес (78-дузпа)

Съставите на двата отбора:
Бразилия: Сезар, Тиаго Силва, Давид Луис, Фернандиньо, Марсело, Хълк (83-Рамирес), Паулиньо (86-Ернанес), Фред, Неймар (89-Енрике), Оскар, Майкон

Колумбия: Оспина, Сапата, Йепес, Санчес, Армеро, Гутиерес (70-Бака), Хамес Родригес, Куадрадо (80-Кинтеро), Гуарин, Ибарбо (46-Рамос), Сунига

главен съдия: Карлос Веласко Карбайо (Исп)