Италия и Уругвай излязоха в битка на живот и смърт помежду си. Двата тима се вкопчиха в пряк двубой за втората полезна позиция в група “D”.  Диего Годин в 81-вата минута отбеляза с гръб единствения гол в мача. Мачът завърши така - 1:0 за Уругвай.

Туто финито! Италия отпадна, Уругвай е втори в групата след Коста Рика и е на осминафинал!

Коста Рика е първа със 7 точки, Уругвай остана втори в групата с 6. Италия с 3 и Англия с 1 точка отпадат.

Коста Рика и Уругвай ще играят срещу отбори от група "C" , където са Колубмия, Кот д`Ивоар, Гърция и Япония.

Играта в началото на мача бе много накъсана, с доста нарушения и на двата отбора. Те действаха предпазливо в първите 20 минути. Пирло опита изпълнения на преки свободни удари, но също без успех.

Още в 22-ата минута Балотели извърши груб фаул и беше декориран в жълто, с което се разбра, че няма да играе в евентуален осминафинал за Италия.

В 32-ата минута Суарес и Лодейро имаха два поредни удара от малък ъгъл, макар и отблизо, но Буфон ги отрази.

След много скучна игра, без положения, двата отбора се оттеглиха на почивка без голове в актива си.

Балотели беше сменен от Пароло в италианския тим след почивката.

В 51-вата минута Кавани бе задържан в наказателното поле на Италия, но не последва съдийски сигнал за дузпа.

В 60-ата минута Маркизио извърши грубо нарушение и беше изгонен с директен червен картон. Италия остана с 10 души.

В 65-ата минута Суарес имаше добра възможност за гол, но Буфон изби в корнер опасния му удар.

Уругвай натисна с човек повече, но италианците се бранеха добре.

Луис Суарес ухапа по рамото Киелини, в типичния си стил, но съдията не видя епизода, независимо, че италианецът показа ухапаното място, и не изгони уругваеца.

В 81-ата след центриране от корнер Диего Годин с гръб вкара за 1:0 в полза на Уругвай, с което изхвърли Италия.

Прандели излезе с трима централни защитници в лицето на Бардзали, Бонучи и Киелини. Табарес пък повтори стартовата единайсеторка от мача срещу Англия.

ИТАЛИЯ: Буфон, Де Шилио, Бонучи, Дармиан, Барзали, Киелини, Маркизио, Верати //75-Мота/, Пирло, Имобиле /71 Касано/, Балотели /46-Пароло/

УРУГВАЙ: Муслера, Годин, Касерес, Хименес, Лодейро /46 М. Перейра/, Аревало, Гонсалес, А. Родригес /77 Рамирес/, А. Перейра /63 Стуани/, Кавани, Суарес