Мевлут Ердинч и Чанер Еркин се разписаха през второто полувреме за победа на националния отбор на Турция с 2:0 над участника на Световното първенство Хондурас в мач, игран във Вашингтон.

Ердинч откри резултата в 70-та минута, а 13 по-късно асистира на Еркин за крайното 2:0. За съжаление на турците обаче националният тим на страната пропусна да се класира на световното първенство и ще се задоволи с контроли срещу участници на Мондиала.

Следващият е насрочен за неделя в Ню Джърси, където Турция ще играе срещу САЩ.

Хондурас, който не създаде положение през втората част на мача, ще срещне Израел в неделя, като мачът ще бъде проведен в Хюстън.

Тимът на Луис Фернандо Суарес ще играе контрола и с Англия, насрочена за 7 юни в Маями.

Хондурас е в група "Е" на световните финали, където са още отборите на Швейцария, Еквадор и Франция.