Русия и Корея завършиха 1:1 в последния мач от първото завъртане между отборите на Мондиала в Бразилия.

Двата състава разделиха по точка зад Белгия в група Н, и предвещават сериозна битка за местата в елиминациите.

Фабио Капело остави доста от звездите си на пейката, като Кержаков и Дзагоев, и ги пусна едва след като Сборная вече изоставаше в резултата.

Корейците дадоха най-доброто от себе си, с дисциплинирана игра, и чести опити за далечни удари, и успяха да стигнат първи до гол.

Игор Акинфеев, въпреки огромния си опит, направи няколко сериозни грешки по време на двубоя, а една от тях доведе до попадението във вратата му.

Руснаците по традиция рядко вкарват преди почивката на Световни първенства, но този път нямаха абсолютно никакви възможности да го направят.

КАЖЕТЕ НИ КАКВО МИСЛИТЕ ВИЕ ЗА МАЧА, В НАШИЯ ФОРУМ!

И двата отбора бяха изключително предпазливи, и внимаваха единствено да не сбъркат някъде, отколкото да предложат някакви идеи в атака. По един удар в двете посоки изчерпа почти всичко за първите 45 минути.

През второто полувреме нещата станаха с една степен по-интересни, и след като Сборная направи опит да тръгне напред, бързо Корея върна съперника си в изходна позиция.

В 51-та минута Акинфеев показа колебания, а в 68-та вече сгреши фатално. Лий Кун-Хо стреля от границата на наказателното поле, плътно, а Акинфеев остави топката да мине през ръцете му, и да влети в мрежата.

Смените на Фабио Капело дойдоха почти веднага, и още преди гола за Корея влезе Алан Дзагоев, а след това се появиха и Кержаков, и Денисов.

Само около две минути бяха нужни на Кержаков, за да изравни резултата.

След разбъркване в пеналта, той бе най-съобразителен. Първо Дзагоев навърза защитата вдясно от вратата, стреля, ударът му бе блокиран, и след поредица от рикошети, Кержаков все пак намери вратата, в 74-та минута.

В последните 15 минути и двата отбора имаха по едно по-любопитно положение, но бяха далеч от реализацията му.

Така третото равенство на Мондиала стана факт, макар че поне в него да паднаха два гола.

Белгия среща Русия на 22 юни, а на същата дата Корея играе с Алжир.

КАК ПРОТЕЧЕ МАЧЪТ СИ ПРИПОМНЕТЕ ТУК!

Русия: Акинфеев, Йешченко, Игнашевич, Березуцкий, Шатов (Дзагоев 60), Глушаков (Денисов 72), Комбаров, Файзулин, Самедов, Кокорин, Жирков (Кержаков 71).

Южна Корея: Сун-Рион, Сук-Юн, Юн-Гуон, Джеон-Хо (Хуан Сок-Хо 74), Йон, Сунг-Йонг, Кук-йон, Сон (Ким Бо-Кюн 85), Джа-Чеол, Лий, Парк (Лий Кун-Хо 56).