Кошмарът за Бразилия е пълен след погрома, който търпи "селесао" в мача с Германия от полуфиналите на Световното. За 30 минути те инкасираха пет гола, а един от тях беше на Мирослав Клозе.

Нападателят на Бундестима се разписа за 2:0 в 23-та минута и така стана и рекордьор по отбелязани голове на Мондиали. Миро има вече 16 на сметката си от четири шампионата, изпреварвайки бразилската легенда Роналдо.

Звездата на Лацио започна титуляр в погрома над домакините на Световното. Той може дори да увеличи сметката си до края на шампионата.

С попадение се отчете и Томас Мюлер. Футболистът на Байерн Мюнхен реализира петия си гол на тези финали и вече има 10 на сметката си на Мондиали и преследва сънародника си.

Клозе вече има 136 мача и 71 гола за Германия. Ако участва и във финала, той ще изравни рекорда на Лотар Матеус за брой мачове на Световни първенства, като двамата ще станат с по 25. А иначе днес срещу Бразилия става единственият играч, който е участвал на четири полуфинала на Мондиал.