Унизителната загуба, която претърпя Испания в първия си мач на Мондиала от Холандия с 1:5, отприщи серия коментари. Феновете на „Ла Роха“ се разделиха на групи в търсене на главния виновник за тежкото поражение, а голяма част от тях се втурнаха да търсят причините.

Една част от феновете, цитирани от местните издания, се обявиха, че вратарят на световните шампиони Икер Касияс носи основни заслуги за поне три от инкасираните пет гола, а други хвърлиха вината върху защитата.

Някои и пък съзряха вината в поведението на Висенте дел Боске, който според тях е постъпил доста аристократично към срещата, като не е избрал оптималния състав, съобразен с възможностите на бързия съперник.

На свой ред, по-балансираните обявиха, че футболът е колективна игра и вината е поделена сред всички, взели участие в мача.

Следващата среща на Испания е на 18-и юни срещу Чили от 22 часа българско време. В момента „Ла Фурия“ има нулев актив и е на последното място в Група В.