Първият кръг на Лига Европа представи редица интригуващи мачове, включително и тези на българските представители Лудогорец и ЦСКА. 

Ето и всички резултати от тази вечер:

Група А:

 ЦСКА – Клуж 0:2

0:1 Марио Рондон (53), 0:2 Чиприан Деач (74)

Йънг Бойс – Рома 1:2

1:0 - Жан-Пиер Нсаме (14), 1:1 Бруно Перес (69), 1:2 Мараш Кумбула (74)

Група В:

Дъндолк – Мьолде 1:2

1:0 Шон Мъри (35), 1:1 Етсас Хюсейн (62), 1:2 Охи Омоихуанфо (72)

Рапид Виена – Арсенал 1:2

1:0 Тахсидис Фунтас (54), 1:1 Давид Луис (70), 1:2 Пиер-Емерик Обамеянг (74)

Група С:

Байер Леверкузен – Ница 6:2

1:0 Надим Амири (11), 2:0 Лукас Аларио (16), 2:1 Амин Гури (31), 3:1 Муса Диаби (61), 4:1 Карим Белараби (79), 5:1 Карим Белараби, 6:1 Флориан Виртц, 6:2 Алексис Клод-Морис

Апоел Бер Шева – Славия Прага 3:1 

1:0 Джонатан Агудело (45), 1:1 Лукас Провод (75), 2:1 Елтон Аколатсе (86), 3:1 Елтон Аколатсе (88)

Група D:

Лех Познан – Бенфика 2:4

0:1 Пици (9, дузпа), 1:1 Микаел Ишак (15), 1:2 Дарвин Нунес (42), 2:2 Микаел Ишак (48), 2:3 Дарвин Нунес (60), 2:4 Дарвин Нунес

Стандард Лиеж – Рейнджърс 0:2

0:1 Джеймс Таверние (19), 0:2 Кемар Рууф (90+3)

Група Е:

ПАОК – Омония Никозия 1:1

0:1 Ерик Баутеак (16), 1:1 Томас Мург (56)

ПСВ Айндховен – Гранада 1:2

1:0 Марио Гьотце (45+1), 1:1 Хорхе Молина (57), 1:2 Дарвин Мачис (66)

Група F:

Риека – Реал Сосиедад 0:1

0:1 Йон Баутиста (90+3)

Наполи – АЗ Алкмаар 0:1 

0:1 Дани Де Вит (57)

Група G:

Лестър Сити – Зоря Луганск 3:0

1:0 Джеймс Медисън (29), 2:0 Харви Барнс (45), 3:0 Келечи Ихеначо (67)

Спортинг Брага – АЕК Атина 3:0

1:0 Вендерсон Галего (44), 2:0 Паулиньо (78), 3:0 Рикардо Орта (89)

Група Н:

Селтик – Милан 1:3

0:1 Раде Крунич (14), 0:2 Брахим Диас (42), 1:2 Мохамед Елиунуси (77), 1:3 Йенс Хаауге (90+3)

Спарта Прага – Лил 1:4

0:1 Юсуф Язъджъ (45), 1:1 Боржал Дочкал (47), 1:2 Юсуф Язъджъ (60),1:3 Нанитамо Иконе (66), 1:4 Юсуф Язъджъ (75); чк: Ладислав Крейчи (24, Спарта)

Група I:

Макаби Тел Авив – Карабах 1:0

1:0 Йонатан Коен (10)

Виляреал – Сиваспор 5:3

1:0 Такефуса Кубо (13), 2:0 Карлос Бака (20), 2:1 Оларенваджу Кайоде (33), 2:2 Мустафа Ятабаре (43), 3:2 Хаун Фойт (57), 3:3 Макс Градел (64), 4:3 Пако Алкасер (74), 5:3 Пако Алкасер (78)

Група J:

Лудогорец – Антверп 1:2

0:1 Ихинио Марин (46), 1:1 Питер Геркенс (63), 1:2 Лиор Рафаелов (70)

Тотнъм Хотспър – ЛАСК Линц 3:0

1:0 Лукаш (18), 2:0 Андрес Андраде (28-автогол), 3:0 Хьон-Мин Сон (84)

Група К:

Динамо Загреб – Фейенорд 0:0

чк: Маркос Сенеси (73, Фейенорд)

Волфсбергер – ЦСКА Москва 1:1

0:1 Адолфо Гаич (5), 1:1 Михаел Линдъл (42)

Група L:

Хофенхайм – Цървена звезда 2:0

1:0 Кристоф Баумгартнер (64), 2:0 Мунас Дабур (90+4)

Слован Либерец – Гент 1:0

1:0 Абдула Юсуф (29)

 

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.