Българският нападател Мартин Минчев записа дебютно участие в европейските клубни турнири, след като се появи като смяна при тежката домакинска загуба на Спарта Прага с 1:4 от Лил в среща от първия кръг на Група “Н” в Лига Европа. 19-годишният нападател влезе чак в добавеното време, когато всичко вече беше отдавна решено.

Лидерът във френското първенство триумфира след хеттрик на Юсуф Язъджъ и ранен червен картон на защитник на чехите. В 23-ата минута Ладислав Крейчи задържа откъсващ се футболист на Лил и беше изгонен. В последната минута на първата част Язъджъ вкара за 1:0 за гостите.

Две минути след подновяването на играта Боржек Дочкал изравни, но числената разлика на терена си каза думата. Отборът от Лига 1 си подсигури победата след нови две попадения на турчина Язъджъ (60’,75’) и едно на Жонатан Иконе (66’)