Английският Лестър Сити стартира европейската си кампания с убедителна победа над украинския Зоря Луганск. На “Кинг Пауър Стейдиъм” отборът на Брендън Роджърс спечели с 3:0 в мач от група G на Лига Европа. Мачът ще се запомни и с това, че за първи път жена бе главен съдия на мач от Лига Европа. Французойката Стефани Фрапар влезе в историята с това постижение.

Английските национали Джеймс Мадисън и Харви Барнс отбелязаха първите си голове в евротурнирите. Двамата се разписаха през първото полувреме, а след почивката Келеши Иеначо също се нареди сред голмайсторите. Така, въпреки отсъствието на контузения Джейми Варди, “лисиците” бяха прекалено силни за Зоря. Барнс, който бе над всички на терена, удари греда в 29-ата минута. Топката бе отклонена от Иеначо към Мадисън, който откри резултата. Малко преди почивката Барнс се разписа след индивидуален пробив през центъра. Грешка в защитата на украинците пък позволи на Келеши да отбележи третия гол в мача.