Реал Мадрид и Барселона играят при резултат 0:2 в дербито от 11-ия кръг на Ла Лига.

Getty/Gulliver images
46 снимки

В 12-а минута дойде първата по-интересна ситуация, при която Мбапе опита да се възползва от голяма грешка на противниковата защита и направи прехвърлящ удар от сериозна дистанция, но кълбото прелетя над напречната греда. Веднага след това Ламин Ямал бе изведен по чудесен начин и остана сам срещу Андрий Лунин, но завършващият му удар не бе прецизен и стражът улови.

В 15-а минута Реал Мадрид отново бе близо до гола, като Мбапе намери свой съотборник с успореден пас и топката бе засечена, но Иняки Пеня блесна с извънземно спасяване, избивайки от голлинията. В крайна сметка бе маркирана засада.

В 21-а минута Барселона организира бърза атака, при която Ламин Ямал пусна към Рафиня, който имаше шанс да подава, но реши сам да завърши, но изстрелът му премина високо над напречната греда. Веднага след това Чуамени намери по великолепен начин към Винисиус, който показа невероятна си техника и дрибъл, завършвайки в близкия ъгъл, като се очакваше да отбележи, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Педри видя празно пространствов 28-а минута и не се поколеба да отправи далечен удар, но Лунин внимаваше и успя да избие. Само две минути след това Лукас Васкес получи на десния фланг и пусна чудесен пас, а след това последва ново подаване зад защитата към Килиан Мбапе, който копна по чудесен начин, за да завърши и да открие резултата. Впоследствие голът бе отменен поради засада на френския нападател.

В 54-а минута защитата на Реал Мадрид бе разкъсана през центъра, а Марк Касадо пусна феноменален пас, докато Ферлан Менди покри засада и това остави Роберт Левандовски сам срещу противниковия вратар, но полският нападател запази хладнокръвие и завърши прецизно, за да открие резултата - 1:0 за Барселона.

В 56-а минута Реал Мадрид тотално рухна, след като Алехандро Балде получи на левия фланг и центрира по чудесен начин, а Левандовски се извиси във въздуха страховито, за да заботе топката с глава в левия ъгъл на Андрий Лунин - 2:0 за Барселона.

В 61-а минута Килиан Мбапе опита удар от границата на наказателното поле, като бе първият точен изстрел за Реал Мадрид дотук в мача, но Пеня нямаше проблеми да спаси. Само три минути след това Мбапе пе изведен с изумителен пас зад защитата, но стражът на Барселона внимаваше и направи бляскаво спасяване.

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин - 17. Лукас Васкес, 3. Едер Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди - 8. Федерико Валверде, 14. Орелиен Чуамени, 6. Едуардо Камавинга - 5. Джуд Белингам - 9. Килиан Мбапе, 7. Винисиус

Барселона: 13. Иняки Пеня - 23. Жул Кунде, 2. Пау Кубарси, 5. Иниго Мартинес, 3. Алехандро Балде - 17. Марк Касадо, 8. Педри, 16. Фермин Лопес - 19. Ламин Ямал, 9. Роберт Левандовски, 11. Рафиня