Севиля надви Еспаньол с 2:0 като гост в двубой от 11-я кръг на Ла Лига. И двете попадения бяха дело на Доди Локебакио съответно в 20-а и в 45-а минута.

Еспаньол създаде повече положеня от съперника, като имаше два пъти повече удари по посока на вратата на съперника, но само един точен. В 20-а минута Доди Локебакио отправи прострелен удар от позиция извън наказателното поле и отбеляза страхотен гол, след като намери горния ляв ъгъл.

В 45-а минута отново Локебакио бе под прожекторите, като си освободи празно пространство след добро подаване в наказателното поле и оплете топката в мрежата с чудесен завършващ удар. В 79-а минута бе отсъдена дузпа за Еспаньол заради игра с ръка на футболист на гостите, но след няколко минути наказателния удар бе отменен след преразглеждане с ВАР.

След тази победа Севиля е 9-и с 15 точки, докато Еспаньол остава 15-и с 10 пункта на сметката си.