Швейцария спечели лесно срещу Гибралтар с 4:0. Тимът на Владимир Петкович е на 3 точки от лидера Република Ирландия и на 1 точка от втория Дания, но пък е с мач по-малко от тях.

Скромният отбор от Гибралтар успя да опази нулевото равенство до 37-ата минута. Тогава точен беше Денис Закария. До почивката се разписаха още Адмир Мехмеди в 43-ата и Рикардо Родригес в четвъртата минута на добавеното време на първата част. През вторите 45 минути домакините намалиха темпото, но успяха да отбележат още един гол чрез на Марио Гавранович в 87-ата минута.

С тази победа Швейцария събира актив от 8 точки и на 3-ата позиция, докато Гибрлатар са последни с нула точки. Следващите мачове на „кръстоносците“ са гостуване на Дания и домакинство на Ирландия. Гибралтар пък има мачове срещу Грузия у дома и гостуване на Дания.