Португалия победи с 3:0 Турция в мач от Група „F” на UEFA EURO. Така „мореплавателите“ си осигуриха място на осминафиналите на турнира.

Турците също запазват шансове за продължаване напред с 3 точки, докато Чехия и Грузия имат по 1 пункт от началото на форума в Германия. Именно срещу чехите ще мерят сили Турция в последния си мач от груповата фаза. Поргугалия пък ще изиграе протоколен мач срещу Грузия.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Срещата започна добре за футболистите на Винченцо Монтела, като първата по-сериозна ситуация бе именно пред вратата на Диого Коща. В 7-ата минута Керем Актюроглу направи сериозен пропуск.

Бернардо Силва откри за "мореплавателите" в 22-ата минута след добра атака отляво. В крайна сметка футболистът на Манчестър Сити бе оставен сам в наказателното и успя да стигне до топката, след което я прати в мрежата на Алтай Байъндър.

Седем минути след това авансът на Португалия стана 2:0 след комичен автогол на турците. Самет Акайдън върна топката назад към Алтай Байъндър, но двамата не се разбраха и кълбото влезе във вратата на Турция.

В края на първото полувреме мачът леко се изнерви, като за последните пет минути съдията Феликс Цвайер даде четири жълти картона и общо пет в цялото първо полувреме.

Темпото спадна през второто полувреме, а „мореплавателите“ като от нищото стигнаха и до трети гол, който сложи край на интригата. В 65-ата минута Кристиано Роналдо беше изведен срещу Алтай Байъндър. Звездата на Португалия обаче реши да не завършва сам, а подаде на Бруно Фернандеш, който се разписа на опразнена врата.

Нормално, играчите на Роберто Мартинес се дръпнаха назад в последните минути, позволявайки на турските национали да задържат повече топката. Съставът на Турция така и не стигна до нещо по-интересно пред вратата на Коща обаче и така завърши срещата при 3:0.

Стартовите състави на двата отбора:

Турция: 12. Алтай Байъндър, 2. Зеки Челик, 4. Самет Айкадин, 14. Абдюлкерим Бардакджъ, 20. Ферди Кадиоглу, 10. Хакан Чалханоглу , 22. Каан Айхан, 6. Оркун Кьокчу - 25. Юнус Акгюн,  21. Баръш Алпер Йълмъз, 7. Керем Актюркоглу

Селекционер: Винченцо Монтела

Португалия: 22. Диого Коща, 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 19. Нуно Мендеш, 23.Витиня, 6. Жоао Палиня, 8. Бруно Фернандеш, 10. Бернардо Силва, 7. Кристиано Роналдо , 17. Рафаел Леао

Селекционер: Роберто Мартинес