Хърватия постигна своята 3-а поредна победа в нашата група H и запази лидерското си място с пълен актив от 9 точки. Селекцията на Нико Ковач буквално отнесе Азербайджан с 6:0 в Загреб и може да се похвали, че все още няма допуснат гол в квалификационния цикъл за Евро 2016.

Андрей Крамарич откри резултата само след 11 минути игра. Капитанът на „шахматистите“ Дарио Сърна проби отляво и центрира ниско в пеналта, където 23-годишният му съотборник стреля високо и силно под гредата за 1:0.

В 24-ата минута домакините направиха принудителна смяна, след като Матео Ковачич се контузи, а на негово място се появи Иван Перишич.

Тъкмо играчът на Волфсбург наниза следващите 2 попадения. В 34-ата минута Иван Ракитич центрира от пряк свободен удар отляво по атаката, а Перишич изпревари вратаря и отклони с глава топката в мрежата.

В 45-ата минута Перишич покачи на 3:0 благодарение работата на Даниел Пранич. Бившият играч на Байерн получи отляво и веднага вдигната топката в наказателното поле, където Перишич отново с глава наказа Камран Агайев.

Едва опомнили се от този гол азербайджанците инкасираха нов. В добавеното време на първата част Лука Модрич намери с чудесен пас Марсело Брозович, а той овладя умело и плъзна кълбото покрай вратаря.

Втората част продължи по същия начин в 57-ата минута Елнур Алахвердиев фаулира противник в наказателното поле. Лука Модрич изпълни точно дузпата за 5:0.

Четири минути по-късно падна и последният гол в срещата, като негов автор стана защитникът на гостите Рашад Садигов. Перишич се отскубна отляво и тръгна към наказателното поле, а капитанът на азерите прати топката в собствената си мрежа, докато се опитваше да пресече центрирането.