Отборът на Енергетик, който бе безапелационен от началото на шампионата на Беларус, загуби първи точки в първенството. След три поредни победи в първите три кръга, днес „студентите” отстъпиха при визитата си на Торпедо БелАЗ.

Домакините се наложиха с 2:0, а попаденията в мача паднаха през второто полувреме.

След откровено слаба първа част, всичко по-интересно в мача дойде след почивката.

Още в началото на второто полувреме домакините откриха резултата чрез капитана си Андрей Хачатурян. Той се разписа след асистенция на Габриел Рамос в 55-ата миунта. Точно десет по-късно, самият Рамос реализира страхотно попадение с далечен изстрел.

В продължението на мача, домакините пропуснаха нова великолепна възможност да направят резултата класически. Въпреки всичко обаче, домакините заслужиха своя успех и трите точки, изравнявайки се на върха в подреждането именно с днешния си съперник. И двата тима вече имат по 9 пункта в актива след изиграването на четири мача.