Отборът на ФК Мидтиланд спечели по драматичен начин шампионската титла във футболното първенство на Дания, след като в последния кръг изпревари другия претендент Брьондби, предаде АП.
Мидтиланд направи домакинско равенство срещу Силкеборг 3:3 пред погледа на шведския халф на тима Кристофер Олсон, който се възстановява от тежка контузия.

Преди последния кръг Брьондби водеше в класирането само по голова разлика. Тимът обаче допусна домакинска загуба от Орхус с 2:3, като допуснаха третото попадение на гостите в 78-ата минута, а след срещата играчите се сринаха на терена в сълзи.

Това е четвъртата титла на ФК Мидтиланд и първа от 2020 година насам. Тимът се класира за втория кръг от квалификациите на обновения турнир Шампионската лига, като трябва да елиминира три съперника, за да заслужи участие в новия формат на надпреварата от 36 отбора./БТА